Jegyzőkönyvek : 2009. február 11. képviselő-testületi ülésének jegyzőkönyve. |
2009. február 11. képviselő-testületi ülésének jegyzőkönyve.
2009.04.28. 22:05
J E G Y Z Ő K Ö N Y V
Készült Soponya Nagyközség Önkormányzat Képviselő-testületének ülésén 2009. február 11-én a művelődési házban.
Jelen vannak: Hollósi László polgármester
Lendvai Gyula képviselő
Nagy Zsolt képviselő
Sajtos József képviselő
Simon Zoltán képviselő
Szolga Péter képviselő
Dr. Ulcz Gyula képviselő
Varga István képviselő
Varga Zoltán képviselő
Völgyi János képviselő
Csóka György jegyző
Hollósi László polgármester köszöntötte a képviselő-testület tagjait, a meghívott vendégeket: Szecsődi Józsefné tagiskola vezetőt, Kósáné Balogh Ildikó tagóvoda vezetőt, Takács Viktória Aba Nagyközség Önkormányzatának pénzügyi vezetőjét, Némethné Forró Zsuzsanna pénzügyi főelőadót és minden jelenlévőt.
Megállapította, hogy az ülés határozatképes, azt megnyitotta, majd ismertette a napirendi javaslatot.
Napirendi javaslat:
1.) Az önkormányzat 2009.évi költségvetésének tárgyalása.
Előadó: Szolga Péter pénzügyi bizottság elnöke.
2.) Az önkormányzat 2008.évi költségvetéséről szóló 2/2008.(II.28.) sz. rendelet módosítása
Előadó: Szolga Péter pénzügyi bizottság elnöke
3.) Csóka György jegyző nyugdíjba vonulásának megtárgyalása.
Előadó: Csóka György jegyző
4.) Közép-Duna Vidéke Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulási megállapodás módosítása.
Előadó: Hollósi László polgármester
5.) Katasztrófavédelmi Önsegélyező Társulási tagság megtárgyalása.
Előadó: Hollósi László polgármester
6.) Egyebek, bejelentések.
7.) Zárt ülés.
Az elhangzott napirendi javaslatot a képviselők, egyhangúlag határozathozatal nélkül elfogadták.
1. napirendi pont:
Az önkormányzat 2009.évi költségvetésének tárgyalása.
/Írásos előterjesztés a jegyzőkönyv 1. számú mellékletét képezi./
Hollósi László polgármester: A költségvetést az intézményvezetők összeállították, majd a pénzügyi bizottság javaslatára módosították.
Szolga Péter képviselő, pénzügyi bizottság elnöke: A költségvetés két részből áll. Az intézmények költségvetése Aba Nagyközség költségvetésében szerepel, egyeztetve az intézményvezetőkkel és az önkormányzattal.
A költségvetés készítésekor főszempont az volt, hogy lehetőség szerint a tavalyi kiadásokat ne lépjük túl, illetve az intézményeknek a normatív támogatáson felül ne kelljen többlet támogatást biztosítani mint a tavalyi évben. A kiadási oldalon látható, hogy az intézmények finanszírozása normatíván felül 30558 ezer Ft. Nagyon fontos megmelíeni, hogy van 10 millió Ft pályázati önrész, és 3162 ezer Ft tartalékunk. Ha nem nyerjük meg a pályázatot, át lehet csoportosítani az összeget. Az orvosi rendelő lakás felújításához hitelt vettünk fel, melyet tavaly teljesen kifizettünk. Nincs tartozásunk és több mint 13 millió tartalékot sikerült beállítani a költségvetésbe.
Az intézmények költségvetésével kapcsolatban Takács Viktória az abai pénzügyi osztály vezetője szívesen válaszol a kérdésekre.
Lendvai Gyula képviselő: Az iskolát és óvodát együtt kezeljük. A kiadásoknál a lámpatestek cseréje 400 ezer Ft. Mi indokolja ezt?
Szolga Péter képviselő: Ez tévesen szerepel, valójában lámpatest bővítés lesz.
Lendvai Gyula képviselő: A Bursa támogatásnál 1020 ezer Ft a tervezett összeg. A 2008-as elszámolásnál 450 ezer Ft szerepel. Miből adódik ez az eltérés?
Némethné Forró Zsuzsanna: A 450 ezer Ft csak egy félévet jelent, de most több továbbtanuló kérte a támogatást.
Varga Zoltán képviselő: A kultúrháznál a 300 ezer Ft tervezett bevételt kevésnek találom, mert sok program és vásár van.
Némethné Forró Zsuzsanna: Ez tavalyi tény adat.
Szolga Péter képviselő: Nem láttuk értelmét növelni a bevételt, nem akartunk torz tételt beírni a költségvetésbe. Lehetne nagyobb a bevétel, de ezt az itt dolgozókkal kell megbeszélni.
Varga Zoltán képviselő: Sok árus van itt. A bérleti díj 3000 Ft. Fűtjük a házat, világítunk, mindig nyitva van az ajtó. Lehet, hogy ez nekünk ráfizetés.
Szolga Péter képviselő: Ez biztos, szeretnénk ha legalább a rezsi költséget fedezné a bevétel. Át kell gondolni, de nem terveztünk jóval nagyobb összeget a tavalyinál, mert becsapjuk magunkat.
Varga Zoltán képviselő: A kommunális adót nem fogadtam el, többször kértem hogy töröljük el mert nagy terhet jelent a lakosságnak. Az idegenforgalmi adó + bevételt jelent. Részemről azt kérném, hogy el kellene törölni a kommunális adót. Sok a szemétdíj és évente emelik. Van ahol benne van a szemétdíj a kommunális adóban. Nálunk külön van kuka díj és kommunális adó. Tudom, hogy kell az önkormányzatnak a pénz, de ezt a pénzt valahogyan ki kellene gazdálkodni.
Szolga Péter képviselő: Egyetértek, valóban nagy teher a lakosságnak a kommunális adó. Tavaly azért nem töröltük el, mert várható volt az ingatlanadó bevezetése. Ha nálunk van egy adófajta, nem kötelezhetnek újabb adónem bevezetésére bennünket.
Most vagyonadóról beszél a Kormány.
A 3 millió Ft-ot ki lehetne valahogyan gazdálkodni. De meg kell gondolni, mert lehet az I. félévben nem kell fizetni, de a II. félévben nagyobb terhet kell kivetni a lakosságra. Nehéz helyzetbe kerülnek az önkormányzatok. Szerintem ki kell várni a gazdasági helyzet stabilitását.
Varga Zoltán képviselő: Lehet-e név szerint szavazni a kommunálisa dóról? Igen vagy nem? Ezt szeretném.
Dr. Ulcz Gyula képviselő: Nem voltam nagy híve a kommunális adónak, de amit a Péter mondott azzal teljesen egyetértek. Nem biztos, hogy most kell hozzányúlni. Lehet jövőre aktuális lesz, de most hagyjuk, mert sok a bizonytalansági tényező. Mivel van tartalék, a kommunális adót nevesíthetnénk és útépítésre, útkarbantartásra használnánk fel. A pályázati pénzből lehet-e útépítésre pályázni?
Szolga Péter képviselő: Olyan ígéretünk van, hogy a szennyvízberuházás után az utak eredeti állapotban kerülnek helyreállításra. Decemberben jeleztük, hogy nincs értelme utat javítani az időjárás miatt. Kálozon is hiába csinálták meg, újból lehet kezdeni a javítást. Ígéretünk van arra, hogy nálunk lesznek a legjobb utak. Ennek ellenére a településen kell útfejlesztéseket végrehajtani.
Hollósi László polgármester: Május 31. a befejezési határidő. Elkészül a tisztító és az utak helyreállítása, de biztosan marad utca amit helyre kell állítani. Ez most a legfőbb probléma.
Varga Zoltán képviselő: Ezzel így egyetértek, de a kivitelező kötelessége helyreállítani az utakat. A rendelő garázsa el lett bontva, térkővel le lehetett volna rakni és szép lenne a faluközpont. Posta, takaréknál sokkal szebb lenne a közterület.
Szolga Péter képviselő: Jó az ötlet. A település központ kialakításával kapcsolatban ezért nyújtottuk be az IKSZ pályázatot. Jó esélyünk van arra, hogy megnyerjük az 50 millió Ft támogatást. Ide fogjuk felhasználni a központba. A kommunális adót fordítsuk kommunális feladatokra.
Varga Zoltán képviselő: Csak ment a feneketlen zsákba eddig a kommunális adó. Nem volt látszata.
Hollósi László polgármester: Volt látszata, mert a közterületek, temetők karbantartása, rendezése ebből a pénzből ment. Volt helye a pénznek. Azzal természetesen egyetértek, hogy a központot rendbe kell tenni.
Völgyi János képviselő: A 300 ezer Ft bevételt a 6 milliós kiadással szemben most kellene megbeszélni. Mikorra várható a művelődési ház felújítása?
Égető probléma a hivatal kinézete. Életveszélyes. Mi lesz a hivatal sorsa, mit csinálunk vele? Ez fontosabb a posta előtti térnél.
Szolga Péter képviselő: Több kérdés is elhangzott. A polgármesteri hivatal állapotával kapcsolatban mondom, hogy döntöttünk arról, hogy a hivatalt ide szeretnénk költöztetni a művelődési házba. Ezért adtunk be pályázatot. Felszabadulna akkor a jelenlegi hivatal épülete, aminek a sorsáról majd dönteni kell, ezért most nem biztos hogy 10 milliót kellene fordítani a felújításra. Mindenki látja, hogy milyen állapotban van, de önerőből nincs lehetőségünk felújítani. Fontosabbnak tartom az utak rendbetételét.
Valóban aránytalan a 300 ezer Ft bevétel a 6 millió kiadással szemben. Korábban szó volt arról, hogy más konstrukcióban működtetnénk a művelődési házat, de a testület elvetette a javaslatot. A legutóbbi átszervezés óta 12 millióról a felére csökkentettük a fenntartást. Jó lenne nagyobb bevétel, de sajnos nincs több. El kell dönteni, hogy fontos-e egy faluban a művelődési ház?
Nagy Zsolt képviselő: Jó, hogy 12 millióról 6 millió Ft-ra csökkentettük a művelődési ház fenntartását. A kommunális adót hány család fizeti?
Szolga Péter képviselő: El kell osztani a beszedett adót 6000 Ft-tal.
Nagy Zsolt képviselő: 503,6 jön ki, de ennél több család van a faluban.
Némethné Forró Zsuzsanna: Akinek kevés a jövedelme, annak nem kell fizetni a kommunális adót.
Szolga Péter képviselő: Lehet változtatni, de nem most.
Nagy Zsolt képviselő: A Tsz iroda értékesítésének tavaly kellett volna lezajlani. Áprilisban be kellett volna fizetni a vételárat a vevőnek.
Némethné Forró Zsuzsanna: Most januárban fizette be a teljes vételárat a vevő.
Nagy Zsolt képviselő: Erről nem tudott a testület.
Csóka György jegyző: Sok feltétel volt, ahhoz hogy hitelt kapjon a vevő, ezért két részletben tudta kifizetni.
Nagy Zsolt képviselő: A doktornő törlesztése?
Némethné Forró Zsuzsanna: A 389 ezer Ft gázszámláról van szó. Az idei évre maradt 289 ezer Ft, melyből 200 ezer Ft-ot már befizetett.
Varga Zoltán képviselő: Felhívtam a közigazgatási hivatalt és azt mondták, hogy név szerint nem tudhatjuk hogy ki fizeti a kommunális adót, mert sérti a személyiségi jogokat. Azt tudhatjuk csak hogy hány család fizet és hány család nem fizet. Számokat kérek.
Nagy Zsolt képviselő: Kb. 500 fizető család van.
Csóka György jegyző: Van mentesség, akinek a családjában az egy főre jutó jövedelem nem éri el az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegét, annak nem kell fizetni. Akinek ki van vetve az adó és nem fizet, attól folyamatosan tiltjuk le.
Varga Zoltán képviselő: A lakosság nem tartja igazságosnak, hogy van aki fizeti, van aki nem. Hánya család nem fizet?
Csóka György jegyző: kb. 100 család nem fizet, mert kevés a jövedelme és nincs vagyona.
Varga Zoltán képviselő: A hivatalban van –e jogom megnézni, hogy hányan fizetnek és hányan nem fizetnek és a Barna honlapjára a számokat feltegyük?
Csóka György jegyző: Igen, minden további nélkül.
Szolga Péter képviselő: A következő testületi ülésre küldjük ki a rendeletet és a tájékoztatást a fizetésről és ha indokolt lesz módosítsuk a rendeletet. Most így nincs értelme erről beszélni.
A János kérdésére válaszolva mondom, hogy a 300 ezer Ft bevétel valóban kevés, de várok javaslatokat a hatékonyabb működésre.
Völgyi János képviselő: A telefondíjat nem fedezi a bevétel.
Szolga Péter képviselő: Jelöljük meg az elvárt bevételt, ha van realitása.
Varga Zoltán képviselő: A 300 ezer Ft azért kevés, mert hetek, hónapok alatt a fűtés, teremhasználat nekünk pénzbe kerül, az árus elviszi a hasznot és deficitbe sodorja a művelődési házat. Mást kell kialakítani.
Lendvai Gyula képviselő: Nincs olyan szórakoztató ipar, amelyik éves szinten nyereséges. Senki ne várja azt, hogy ez az intézmény rentábilisan működjön. Valóban nem hoz hasznot, de vannak kiállítások, szakkörök, amely szolgálja a falu népét. A terembért ha felemeljük az árus nem fog idejönni, pedig az emberek sorba állnak, mert megtudják venni azt amiért esetleg Székesfehérvárra kellene utazni. Felesleges feldúlni, ez szükséges rossz, de a közjót szolgálja a maga módján.
Dr. Ulcz Gyula képviselő: A 6 millió bevételért mit kellene csinálni itt? Tavaly minimálisra építettük le a kiadást. Ez a kultúrház témája túl van dimenzionálva, de mindig ugyanott vagyunk. 500 ezer Ft bevételnél sem változik az egész rendszer semmit.
Sajtos József képviselő: Minden bevételnél célszerű a tavalyi összeget beírni. Bejöhet több és akkor boldogok leszünk. Arányaiban a 300 ezer Ft és a 6 millió Ft nagyon eltérő, de megnézhetnénk a megyei művelődési központ működését is, hogy mit kell oda tenni a megyei önkormányzatnak. Elvárható vagy törekszünk arra, hogy fölfelé mozduljon ez, és majd jövőre meglátjuk.
Nagy Zsolt képviselő: A 18 ezer Ft-os telefonszámlát szerintem le lehet szorítani. Mondtam, hogy van adsl, de fizetjük az ISDN vonalat is. Minden évben elmondom, de nem történik semmi. Gondolom a gas.hu-t a sem nézte meg senki, pedig 10 %-ot meg lehetne spórolni. Mindenki azt várja, hogy a képviselő oldja meg a problémákat, holott erre van apparátus akinek ezt meg kellene oldani. Tele vagyok kérdésekkel, de úgy érzem nem kapok egyikre sem választ. Ez a tapasztalatom.
Város gazdálkodásnál annyi hajtóanyag elfogyott, ami napi 80 km autózásra elég 360 napon keresztül.
Némethné Forró Zsuzsanna: Fűkasza és a traktor üzemanyag fogyasztása az 500 ezer Ft, a polgárőr autó nincs benne.
Nagy Zsolt képviselő: Ennyit fogyaszt a fűkasza és a traktor?
Lendvai Gyula képviselő: A költségvetés szakágait most ne tárgyaljuk, mert sem a bevétel sem a kiadás nem fog változni. 6 millióból gazdálkodik a művelődési ház, ha nem lesz elég, akkor reklamálunk.
Nagy Zsolt képviselő: Nem csak a művelődési házról van szó.
Varga Zoltán képviselő: El kell fogadni a költségvetést, de nem vagyunk tisztában a kérdésekkel. Mióta leszerelték a lámpatesteket vacak a rendszer. Szakaszosan elmegy a villany. Napokig nincs közvilágítás. Mennyibe kerül a karbantartás?
Lendvai Gyula képviselő: Nem tudom mennyibe kerül. A javítást határidőben el kell végezni, ha nem végzik el, akkor lehet reklamálni. Ez most részlet kérdés, most az egész költségvetést kell tárgyalni.
Varga Zoltán képviselő: A kiadást és bevételt átnézzük, amit nem értek megkérdezem, és kapok rá érthető választ, akkor nyilvánvalóan elfogadom a költségvetést. Miért szavazzak, ha nem vagyok képben?
Hollósi László polgármester: A közvilágításért fizetünk, benne van a karbantartás is. Ma is volt javítás, mert a falu alsó végén a vihar áramszünetet okozott.
Varga Zoltán képviselő: Hány éve a kultúrháznál szakaszosan elmegy a villany. Nem jó a rendszer. Hányszor mondtam már. Jött szakember aki megnézte? A Gábor Áron közben nappal is égett a lámpa, a lakosság intézte el, hogy most nappal nem világít.
Hollósi László polgármester: Mi is jeleztük ezt a problémát az E.ON-nak.
Szolga Péter képviselő: Sok az 500 ezer Ft benzin költség, de el kell dönteni, hogy minden közterület és temető időben rendben legyen-e? 80 napnál napi 20 l üzemanyaggal számolva 1600 l üzemanyag x 250 Ft-tal= 400 ezer Ft, kenőanyag nélkül. Lehet kevesebb, de akkor már májusban elfogy a tervezett pénz. Azt gondolom, hogy mindenki számára fontos a település kép. A tavalyi tények alapján 500 ezer Ft fogyott el. Lehet ellenőrizni.
Nagy Zsolt képviselő: Köszönöm, ha gondolod nem kérdezek semmit.
Szolga Péter képviselő: Miért nem kérdezed, hogy miért fizettünk ki 9 millió segélyt? Nem lehet csak egyes elemeket kiragadni a költségvetésből.
Nagy Zsolt képviselő: Nem kérdezek semmit, csak szavazzunk róla. Érdeklődő jelleggel szóltam hozzá. Köszönöm szépen a választ.
Hollósi László polgármester: Amennyiben nincs több kérdés, javaslom fogadjuk el a 2009.évi költségvetést.
A képviselő-testület tagjai 7 igen szavazattal 2 nem szavazat mellett az alábbi rendeletet alkották:
Soponya nagyközség Önkormányzat
Képviselő-testületének
1/2009./II.11./ számú
r e n d e l e t e
az önkormányzat 2009.évi költségvetéséről
A rendelet a jegyzőkönyv 2.számú mellékletét képezi.
- napirendi pont:
Az önkormányzat 2008.évi költségvetéséről szóló 2/2008.(II.25.) sz. rendelet módosítása.
Szolga Péter képviselő, pénzügyi bizottság elnöke: A módosításra azért van szükség, mert több tételben változás történt a tervezetthez képest.
Némethné Forró Zsuzsanna: Ahol volt megtakarítás, azt átcsoportosítottuk oda ahol többlet kiadás volt. A fő összeget ez nem befolyásolja.
Hollósi László polgármester: Aki elfogadja az átcsoportosításról szóló rendeletet, kérem kézfeltartással jelezze.
A képviselő-testület tagjai 9 igen szavazattal egyhangúlag az alábbi rendeletet alkották:
Soponya nagyközség Önkormányzat
Képviselő-testületének
2/2009./II.11./ számú
r e n d e l e t e
az önkormányzat 2008.évi költségvetéséről szóló
2/2008.(II.29.) számú
rendelet módosításáról
A rendelet a jegyzőkönyv 3. számú mellékletét képezi.
3. napirendi pont:
Csóka György jegyző nyugdíjba vonulásának megtárgyalása.
/Írásos anyag a jegyzőkönyv 4.számú mellékletét képezi./
Csóka György jegyző: Mivel személyi kérdésről van szó, hozzájárulok ahhoz, hogy nyugdíjazási kérelmemet a képviselő-testület nyílt ülésen tárgyalja.
Az írásbeli előterjesztést megküldtem a képviselőknek. A Kormány hozott egy olyan döntést, hogy 2010. január 1-től megszűnik a lehetőség, hogy 62 éves kor előtt el lehessen menni nyugdíjba. Ha most számomra nem teszik lehetővé a nyugdíjba vonulást akkor 4 évet kell még dolgoznom. 40 éves közszolgálati jogviszonnyal rendelkezem. A 40 évből 12 évet Soponyán töltöttem el. Az itt élő embereket segítettem. Kb. 10 évvel ezelőtt kezdődött a tevékenységem, amikor abai hídépítés befejeződött, társadalmi munkában részt vettem a fa ültetésen, pályázatokat írtam, sikerült az iskolának 15 db számítógépet szerezni amikor még újdonság volt. Részt vettem a közterület hulladék mentesítési akciójában, ünnepi beszédet mondtam március 15-én, búcsúztattam az általános iskolásokat. Jelentős munka volt a polgárőrség megszervezése, 3 sikeres pályázatokat írtam.
A lakosság részére amikor még nem kellett ügyvédi hozzá, adásvételi szerződéseket készítettem, bírósági kereseteket, munkaügyi bíróságra is írtam kereseteket az állampolgárok nevében, és számtalan fellebbezést készítettem az itt élő emberek segítségére.
Az általam elmondottak és az írásban kiadott határozati javaslat alapján kérem a képviselő-testületet, hogy járuljon hozzá a nyugdíjba vonulásomhoz.
Nagy Zsolt képviselő: A lakosságnak el kell mondani, hogy jegyző úr mindenkivel személyesen beszélt erről.
Dr. Ulcz Gyula képviselő: Azt gondolom a Gyuri kérését támogatni tudom. Rengeteg + munkát végzett a 12 év alatt Soponyán. Méltányos álláspontra kell helyezkedni a testületnek és támogatni a kérelmet, a közelgő választás miatt is.
Simon Zoltán képviselő érkezett.
Szolga Péter képviselő: Az elhangzottakkal egyetértek de mint a pénzügyi bizottság elnöke fel kell tennem a kérdést, hogy mekkora összeget kell az önkormányzatnak átutalni 2 év nyugdíjra?
Csóka György jegyző: 156 ezer Ft a nettó fizetésem, a nyugdíj ennél kevesebb lesz beszorozva 24 hónappal.
Szolga Péter képviselő: Szeretném látni a számokat, mert a költségvetésben ezzel nem terveztünk. Az alapötletet én is támogatom.
Csóka György jegyző: A jelenlegi nettó fizetésnél kevesebb lesz a nyugdíj.
Némethné Forró Zsuzsanna: 120-130 ezer Ft-os nyugdíjjal számolva max. 3.120.000 Ft és a jubileumi jutalom.
Hollósi László polgármester: Ebben nincs benne a jubileumi jutalom.
Varga Zoltán képviselő: A jubileumi jutalom mennyi?
Simon Zoltán képviselő: A jubileumi jutalom adható vagy kötelező adni?
Völgyi János képviselő: Nyugdíjba vonulásnál nem adható jutalom. A versenyszférában ez biztosan nem jár, azt tudom. Csak azért mondom, hogy ne legyen tévedés.
Csóka György jegyző: Van sima jutalom ami a jó munkavégzés alapján adható, de a jubileumi jutalom 25,30,35 és 40 év után jogszabály alapján jár a köztisztviselőknek. Ez még befolyásolhatja a nyugdíj összegét.
Nagy Zsolt képviselő: A jubileumi jutalom jár, azt ki kell fizetni, ezzel ne számoljunk mint + költséggel, mert benne van a költségvetésben. A 2 év nyugdíj összege nincs tervezve.
Nyereség oldalon jól jár az önkormányzat, nem kell fizetni pld. útiköltséget sem. Gondolom ezt a jegyző úr mindenkivel személyesen megbeszélte, bízom benne hogy senkit nem vezetett félre. Szavazzuk meg.
Dr. Ulcz Gyula képviselő: 1-2 hónap alatt biztosan nem tudjuk betölteni a jegyző helyét.
Szolga Péter képviselő: Hallottam, hogy van a prémium évek program a köztisztviselőknél. Az állam átvállalja a költségek nagy részét.
Csóka György jegyző: Van ilyen program, az kerülhet bele aki 5 éven belül saját jogú nyugdíj jogosultságot szerez. Ez 70 %-os nyugdíj megállapítás, ami nekem nagy kiesést jelentene.
A körjegyzőség ha létrejönne, havi 500 ezer Ft támogatást kap, és a pénz visszajönne.
Szolga Péter képviselő: Ez igaz, de fizetni kell a körjegyzőt, akkor maradna meg ha nem kellene fizetni a körjegyzőt.
Nagy Zsolt képviselő: Az 500 ezer Ft nem csak a jegyző fizetésére jár, hanem a jegyző apparátusára is.
Csóka György jegyző: Jobban szeretném, ha június 30-al támogatná a testület, hogy nyugdíjba vonuljak, ezt azt jelenti, hogy 2008. november 1-től megkezdődött a felmentési időm. Aggályos hogy a 70 %-os fizetés mellett a 30 %-ot hogyan pótoljam. Addig engem nem lehet foglalkoztatni. Napi 2 órát kell dolgozni, amitől el szoktak tekinteni.
Szolga Péter képviselő: 70 %-ot kapnál és kieső 30 %-ra kötnénk veled megbízási szerződést.
Simon Zoltán képviselő: Csűr-csavarással ne foglalkoztassuk a Gyurit.
A körjegyzőség volna a megoldás. Hagyjuk a Gyurit pihenni és olyan jegyzőt kellene keresni a környéken, pld. Tác, ahova felfejlődhetnénk. A manipulálás nem vezet messze.
Csóka György jegyző: 70 % bruttó fizetés, bruttó 30 %-ot kell hozzátenni.
Szolga Péter képviselő: Nem látom a számokat. Olyan számról kell dönteni amit nem látok.
Simon Zoltán képviselő: A nyugdíjba vonulást készítjük most elő.
Szolga Péter: Ha most döntünk, már nincs miről beszélni.
Sajtos József képviselő: Körjegyzőségnél számít a közigazgatási határ?
Szolga Péter képviselő: Igen, közigazgatásilag határosnak kell lenni a településeknek.
Lendvai Gyula képviselő: A prémium éveknél 70 %-os fizetés van, a 62. év elérésekor ez lehet az alap, tehát nem éri meg a jegyzőnek.
Nagy Zsolt képviselő: Ha most a jegyző úr elmegy nyugdíjba, elkezdődik a szabadsága, ki fogja helyettesíteni?
Csóka György jegyző: Június 30-ig telefonon elérhető vagyok. Hetente egyszer eljövök.
Varga Zoltán képviselő: Pályázatot írunk ki. Testületi ülésen kell a jegyző. Ki lesz helyette?
Szolga Péter képviselő: A Gyurival már nem találkozunk többet.
Lendvai Gyula képviselő: Van határozat tervezet, minden le van írva, a feladatait a átadja polgármester úrnak.
Szolga Péter képviselő: Hogyan veheti át a polgármester a jegyző ügyeit? Ki adja át az új jegyzőnek a feladatokat?
Csóka György jegyző: Nem veheti át a polgármester a hatósági ügyeket.
Nagy Zsolt képviselő: Beszéltünk személyesen a Gyurival. Szavazzuk már meg, megígérte hogy segít.
Simon Zoltán képviselő: Hiszek a Gyurinak, de nem szeretném csak ígéretekre alapozni ezeket a dolgokat. A 4 hónap munkavégzés alóli felmentés kötelező.
Csóka György jegyző: 8 hónap a felmentési idő, november 1-től ledolgozom a 4 hónapot. Június 30-ig aláírhatok, csak a munkavégzés alól vagyok felmentve.
Szolga Péter képviselő: Gondoskodni kell helyettesről akár már holnaptól vagy március 1-től.
Dr. Ulcz Gyula képviselő: Keressünk egy helyettes jegyzőt heti egy napra.
Simon Zoltán képviselő: A körjegyző az én elképzelésem szerint heti egy alkalomra kap pld. 100 ezer Ft bruttó fizetést. Ez hosszú távon megtakarítás nekünk.
Dr. Ulcz Gyula képviselő: Ezt nagyon körül kell járni és előkészíteni. Hirtelen nem szabad dönteni.
Simon Zoltán képviselő: Tegyük bele a határozatba, hogy adott időpontig keressünk helyettest, akinek a Gyuri átadja a dolgait, és ezért felelős lesz a polgármester.
Hollósi László polgármester: Nekem is érdekem, hogy legyen helyettes, aki intézi a hatósági ügyeket és irányítja a hivatalt.
Csóka György jegyző: A jegyző a folyamatban lévő ügyeit 30 napon belül az új helyettes jegyzőnek adja át. A testület megbízza a polgármestert, hogy egy hónap alatt keressen helyettes jegyzőt.
Simon Zoltán képviselő: Azt gondolom a jegyző személye fontos dolog. A polgármester úr megkeres több jegyzőt és javaslatot tesz a helyettes személyére.
Szolga Péter képviselő: Egyet is nehéz lesz találni. Csőszön 70 éves a jegyző, a táci nem vállalná, a kislángi nem fog átjárni.
Simon Zoltán képviselő: Egy kérésem van ,csak ne Aba legyen, mert túlságosan nagy hatást gyakorol ránk már így is. Semmiképpen nem szeretném ha Aba lenne és szeretném ha a képviselőtársaim is így gondolnák.
Dr. Ulcz Gyula képviselő: Ezt én is így gondolom.
Varga Zoltán képviselő: Sárszentágota már mikor észrevette, hogy Abával nem szabad társulni.
Csóka György jegyző: Meg lehet hirdetni az állást határozott időre, 8-10 jegyző fog jelentkezni.
Dr. Ulcz Gyula képviselő: Ez is megoldás, de akkor nem takarítunk meg semmi pénzt.
Csóka György jegyző: Határozott időre, részmunkaidőre meg kell hirdetni az állást.
Szolga Péter képviselő: Kétszer annyiba fog kerülni.
Csóka György jegyző: A határozat tervezet 1. pontját úgy módosítanánk, hogy nem a polgármester veszi át a jegyző ügyeit, hanem a polgármester gondoskodik arról, hogy a jegyző hivatalos és folyamatban levő ügyei átadásra kerüljenek.
Hollósi László polgármester: Amennyiben nincs több kérdés, kérem, aki egyetért a jegyző úr nyugdíjazásával, kézfeltartással jelezze.
A képviselő-testület tagjai 10 igen szavazattal egyhangúlag az alábbi határozatot hozták:
1/2009./II.11./ sz. Képviselő-testületi határozat
- Soponya Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete Csóka György
( szül: Székesfehérvár, 1951.04.03. an.n: Paizer Rozália) jegyző a Soponya Nagyközség Polgármesteri Hivatalánál fennálló közszolgálati jogviszonyát a köztisztviselők jogállásáról szóló 1992.évi XXIII. törvény /Ktv./ 15.§ 2. bekezdés d.) pontja, illetve a 17.§ 1.bekezdés d.) pontja és 2.bekezdés f.) pontja alapján
2009. június 30. napi hatállyal
felmentéssel megszüntetni. A felmentési idő a Ktv. 18.§ 1.) bekezdése alapján 2 hónap, de a Ktv. 18.§ 2. bekezdés f. pontja alapján ez további 6 hónappal meghosszabbodik.
A felmentési idő kezdete: 2008. november 1.
A felmentési idő vége: 2009. június 30.
A munkavégzési kötelezettség alóli mentesítés időtartama 4 hónap, amely 2009. március 1-től 2009. június 30-ig tart.
A képviselő-testület felhívja a polgármester figyelmét, hogy a jegyző szabadságát 2009. március 1. előtti időpontban adja ki, és gondoskodjon arról, hogy a jegyző hivatalos és folyamatban levő ügyei átadásra kerüljenek.
A képviselő-testület tájékoztatja a jegyzőt, hogy ezen intézkedés ellen a kézbesítést követő 30 napon belül- igényének érvényesítése végett a Székesfehérvári Munkaügyi Bírósághoz fordulhat.
I N D O K O L Á S
Csóka György jegyző kérte a munkáltatói jogot gyakorló képviselő-testületet, hogy életkora és 40 éves közszolgálati idejének figyelembe vételével 2009. június 30. nap hatályával szüntesse meg közszolgálati jogviszonyát, mert a
jogszabályi változások miatt ebben az évben elmehet előrehozott öregségi nyugdíjba. A képviselő-testület a kérést méltányolta és a kérelemnek megfelelően döntött.
Végkielégítésre a Ktv. 19.§ 8.bekezdése és a 19/A.§ 1. bekezdés d. pontja alapján nem jogosult, mert előrehozott öregségi nyugdíjban fog részesülni a munkaviszony megszüntetése után.
A bírósághoz való fordulás, mint jogorvoslati lehetőség a Ktv. 59.§ 3. bekezdésén alapul
A felmentési idő számításnál a Ktv. 72.§ 1. bekezdés az irányadó.
Határidő: Azonnal.
Felelős: Hollósi László polgármester
- A képviselő-testület vállalja, hogy a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság határozatában közölt összeget – a határozat kézhezvételétől számított – 15 napon belül befizeti a Nyufi által megjelölt elkülönített bankszámlára, mely összeg fedezi a jegyző előrehozott öregségi nyugdíjának két évét és az arányos postaköltséget.
Határidő: a határozat kézhezvételét követő 15 nap.
Felelős: Hollósi László polgármester
- A képviselő-testület felhatalmazza a polgármestert a 2. pont végrehajtásához szükséges megállapodás aláírására.
Határidő: azonnal.
Felelős: Hollósi László polgármester
Csóka György jegyző: Köszönöm a testület egyhangú támogatását.
Hollósi László polgármester: A jegyző helyettesítésére kiírjuk a pályázatot határozott időre és részmunkaidőre. Aki ezzel egyetért, kérem kézfeltartással jelezze.
A képviselő-testület tagjai 10 igen szavazattal egyhangúlag az alábbi határozatot hozták:
2/2009./II.11./ sz. Képviselő-testületi határozat
Soponya Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete pályázatot hirdet jegyzői álláshely betöltésére.
Pályázató: Soponya Nagyközség Önkormányzat Képviselő-testülete
Közigazgatási szerv: Soponya Nagyközség Önkormányzatának Polgármesteri Hivatala
Munkakör: jegyzői feladat és hatáskör ellátása a korábbi jegyző nyugdíjazása miatt és a körjegyzőségi feladatok megszervezésében való közreműködés.
Kinevezés: határozott időre szól, 2009. június 30-ig.
Foglalkoztatottság jellege: részmunkaidő.
Munkavégzés helye: 8123 Soponya, Petőfi u. 32.
Pályázati feltételek:
- magyar állampolgárság, cselekvőképesség, büntetlen előélet,
- igazgatásszervező vagy állam- és jogtudományi doktori képesítés vagy okleveles közigazgatási menedzser szakképesítés,
- jogi vagy közigazgatási szakvizsga,
- jogszabály által előírt vagyon-nyilatkozattételi kötelezettség vállalása,
- legalább 2 éves közigazgatási gyakorlat.
A pályázathoz csatolni kell:
- részletes szakmai önéletrajz,
- iskolai végzettséget, képesítést tanúsító okirat másolatát,
- a munkakörrel és a hivatal irányításával kapcsolatos szakmai elképzeléseket / vezetői programot/,
- három hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítványt,
- adatkezelési nyilatkozatot arról, hogy a pályázat elbírálásában részt vevők, a pályázat tartalmát megismerhetik,
nyilatkozatot arról, hogy a pályázó beleegyezik-e a pályázata nyílt ülésen való tárgyalásba.
Illetmény és egyéb juttatás a Ktv. És a közszolgálati szabályzat alapján.
A pályázat benyújtásának ideje: a Hivatalos Értesítőben való megjelenéstől számított 15 nap.
A pályázat elbírálásának határideje: a pályázat benyújtására előírt határidőt követő testületi ülésen.
Az állás betöltésének időpontja: a pályázat elbírálását követően azonnal vagy megegyezés szerint.
A pályázatot zárt borítékban postai úton vagy személyesen Hollósi László polgármesternek címezve / 8123 Soponya, Petőfi u. 32./ kell benyújtani.
A pályázattal kapcsolatban tájékoztatást Hollósi László polgármestertől lehet kérni, 22/450-022 vagy a 06 20 486-71-25 számú telefonszámon.
Felelős: Hollósi László polgármester
Határidő: 2009. április 30.
- napirendi pont:
Közép-Duna Vidéke Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulási megállapodás módosítása.
/ Írásos előterjesztés a jegyzőkönyv 5. számú mellékletét képezi./
Hollósi László polgármester: Az előző ülésen már döntöttünk a megállapodás módosításáról, most egy rövid kiegészítésről kell döntenünk.
A képviselő-testület tagjai 8 igen szavazattal 2 tartózkodás mellett az alábbi határozatot hozták:
3/2009./II.11./ sz. Képviselő-testületi határozat
Soponya Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete az 5/2008.(XII.16.) számú képviselő-testületi határozat 5.) pontját az alábbiakra módosítja:
5.) A Társulási Megállapodás IV/3. pontjában rögzített hatáskörüket a Közép-Duna Vidéke Hulladékgazdálkodási Rendszer megvalósítását, a megvalósuló hulladékgazdálkodási létesítmények használta vételét követően ruházzák át a Társulásra.
A Társulás a Társulási Megállapodás IV/3. pontjában megfogalmazott feladatait a Közép-Duna Vidéke Hulladékgazdálkodási Rendszer megvalósítását, a megvalósuló hulladékgazdálkodási létesítmények használatbavételét követően köteles ellátni.
A IV/3.1.c) pontban meghatározott feladatot a Társulás minden Tagjára nézve változó időponttól, a Tagnak a Hulladékgazdálkodási Rendszer használatba vételének időpontjában hatályos közszolgáltatási szerződésének hatályát követő nappal köteles ellátni.
Tagok felhatalmazzák a Társulás Tanácsát, hogy a megvalósuló Hulladékgazdálkodási Rendszer üzemeltetőjének kiválasztása érdekében a közbeszerzési eljárást 2009. első félévében folytassa le.
Felelős: Hollósi László polgármester
Határidő: 2009. március 10.
5. napirendi pont:
Katasztrófavédelmi Önsegélyező Társulási tagság megtárgyalása.
/ Írásos előterjesztés a jegyzőkönyv 6. számú mellékletét képezi./
Hollósi László polgármester: A Katasztrófavédelmi Önsegélyező Társuláshoz elemi károk esetén lehet támogatási igényt benyújtani. Az önkormányzati tagsági díjat évek óta nem fizetjük, pedig nem nagy összegről van szó, 10 Ft/fő/év.
Lendvai Gyula képviselő: A kimutatásban látható hogy melyik település fizet. Mi miért nem fizettük tavaly?
Hollósi László polgármester: Mivel nem jelentős összeget jelent, javaslom, hogy 10 Ft/fő/év összeg befizetésével erősítsük meg a tagságunkat.
A képviselő-testület tagjai 10 igen szavazattal, egyhangúlag az alábbi határozatot hozta:
4/2009./II.11./ sz. Képviselő-testületi határozat
Soponya Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete
megerősíti tagsági jogosultságát a Katasztrófavédelmi
Önsegélyező Társulásnál.
Az önkormányzat vállalja, hogy 1970 fő állandó lakóinak száma
alapján 19.700,- Ft-ot átutal a Társulás részére.
Felelős: Hollósi László polgármester
Határidő:2009. március 10.
6. napirendi pont:
Egyebek, bejelentések.
Szolga Péter képviselő: Utólag kell döntést hoznunk a szennyvíz tisztítótelep műszaki ellenőri díjáról. Két ajánlat érkezett a műtárgy műszaki ellenőrzésére, 5 millió Ft-os és egy 1,5 millió Ft-os. A négy polgármester a 1,5 millió Ft +áfa összegű ajánlatot fogadta el, mely összeg ¼-ed részét kell vállalni minden településnek. A tisztító elkészült, a műszaki átadás megtörtént.
Nagy Zsolt képviselő: Nem lakosság arányosan kellett volna elosztani?
Hollósi László polgármester: Így állapodtunk meg.
Simon Zoltán képviselő: Miről beszélünk? Valami el lett már döntve és most kellene a testület hozzájárulása visszamenőleges dátummal?
Hollósi László polgármester: Igen, így van.
Simon Zoltán képviselő: Az a kérésem ez így kerüljön bele a jegyzőkönyvbe, mert én nem akarok ilyenről beszélni. Ez törvénytelen.
Lendvai Gyula képviselő: Elhangzott, hogy elkészült a tisztító, megtörtént az átvétel. Kész a műszaki rész. Mit vettek át, a betonkolosszust?
Szolga Péter képviselő: Igen, elkészült a tisztító és megtörtént a műszaki átvétel, megvolt a szippantási próba.
Simon Zoltán képviselő: Volt tisztítási próba, hatékonyság mérés?
Hollósi László polgármester: Decemberben az 5 milliós ajánlatot soknak tartottam, ezért a Péterrel kerestünk olcsóbb ajánlatot. Teljesítmény igazolást a Tóth Laci nem hagyta volna jóvá ha én nem írom alá a megállapodást. Három polgármester gond nélkül aláírta, nekem is alá kellett írni. Reméltem a képviselő-testület utólag jóvá hagyja a döntésemet. Aláírtam fenntartásokkal, mert éreztem, hogy ebből problémák is lehetnek. A másik 3 település elfogadta volna az 5 milliós ajánlatot is, nem léptek egyet sem másik ajánlat felől. Úgy éreztem nem tehetem ki Soponyát az utálatnak, és aláírtam a szerződést.
Dr. Ulcz Gyula polgármester: Ezen felesleges vitázni. Volt egy pillanat, amikor döntést kellett hozni a beruházás befejezése érdekében. Ha valóban megtörtént a tényleges műszaki átadás és minden rendben van, akkor az a dolgunk, hogy elfogadjuk.
Simon Zoltán képviselő: Ne rágjuk a csontot. Az a baj, hogy ha ezt most megszavazzuk, a következő döntés is így lesz. Árajánlatot fogadunk el most? A műszaki ellenőr megbízásáról szavazunk?
Szolga Péter képviselő: Tudomásul kell venni.
Varga István képviselő: Megbízzuk a műszaki ellenőrt.
Szolga Péter képviselő: Szerintem 350 ezer Ft-os döntést meghozhat a polgármester egy 500 milliós műtárgynál.
Hollósi László polgármester: Nem volt más lehetőség. Kérem a képviselő-testületet utólag fogadja el a döntésemet.
A képviselő-testület tagjai 10 igen szavazattal egyhangúlag az alábbi határozatot hozták:
5/2009./II.11./ sz. Képviselő-testületi határozat
Soponya Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete
a szennyvíztisztító telep műszaki ellenőri feladati ellátásával
Tóth Lászlót bízza meg.
Felhatalmazza a polgármestert a megbízási szerződés aláírására.
Felelős: Hollósi László polgármester
Határidő: 2009. február 28.
Hollósi László polgármester: A négy település Aba gesztorságával közösen szeretné benyújtani a TÁMOP-3.2.3. uniós pályázatot a közművelődés a nem formális és informális tanulás szolgálatában, mely vissza nem térítendő 100 %-os támogatás. A gyerekeknek képesség és kompetenciafejlesztő, tehetséggondozó és közművelődési programokat lehet szervezni.
Február 17. a beadási határidő. Kérem a képviselő-testületet támogassa a pályázat benyújtását.
Nagy Zsolt képviselő: Nem tetszik, hogy Aba a pályázat gesztora, de mivel 100 %-os támogatásról szól, fogadjuk el.
A képviselő-testület tagjai 10 igen szavazattal egyhangúlag az alábbi határozatot hozták:
6/2009./II.11./ sz. Képviselő-testületi határozat
Soponya Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete
Aba, Káloz és Sárkersztúrral közösen TÁMOP-3.2.3. uniós pályázatot nyújt be a közművelődés a nem formális és informális tanulás szolgálatában címmel.
A képviselő-testület felhatalmazza a polgármestert a pályázat aláírására.
Felelős: Hollósi László polgármester
Határidő: 2009. február 17.
Varga Zoltán képviselő: Ma a szennyvízzel kapcsolatban jelezte egy személy, hogy azért nem fizet, mert nem kapott szerződést.
Hollósi László polgármester: Az újonnan kötött szerződéseket várhatóan két hét múlva viszi el a Fundamenta, és majd utána küld vissza egy példányt, amit a lakosoknak kiküldünk.
Varga Zoltán képviselő: A doktornőnél megint betörés volt. A kerítésre kellene pár lécet rakni.
Lendvai Gyula képviselő: Készen van a kerítésléc, le van pácolva, a felrakás van hátra. A nagykapu zárhatóságát kell előbb megcsinálni. A garázsnál is kell majd egy kisajtó.
Hollósi László polgármester: A doktornő felkeresett, mert az épület alá folyik a csapadékvíz. A csapadékot el kellene vezetni, ezért beszéltem egy bádogossal, aki 15-18 ezer Ft-ért megcsinálná a csatornát.
Lendvai Gyula képviselő: A csatornát hogy lehet úgy megcsinálni, hogy az épület alá folyik a víz?
Varga Zoltán képviselő: Mennyi garancia van az épületre?
Nagy Zsolt képviselő: A szerződésben nem volt benne a csapadékvíz elvezetés, csak a csatorna.
Hollósi László polgármester: Szerintem mindenképpen meg kell csinálni. Kérem a képviselő-testületet engedélyezze a biztosítsuk a 18.000 Ft költséget.
A képviselő-testület tagjai 10 igen szavazattal egyhangúlag az alábbi határozatot hozták:
7/2009./II.11./ sz. Képviselő-testületi határozat
Soponya Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete
felhatalmazza a polgármestert, hogy megrendelje az orvosi rendelő
csatorna javítási munkáit.
A javítási munkák elvégzéséhez 18.000 Ft összeget biztosít a 2009.évi
költségvetési tartalék terhére.
Felelős: Hollósi László polgármester
Határidő: 2009. március 15.
Varga Zoltán képviselő: Azt tapasztaltam, hogy sok helyen nem engedik a dohányzást az intézményeknél. A buszmegállókban is szinte a szemembe fújják a füstöt, eldobják a csikket. A dohányzás nem példamutató. Óvodánál, iskolánál és a közintézményeknél tiltsuk meg a dohányzást.
Hollósi László polgármester: Én is dohányzás ellenes vagyok, ezért tudom támogatni a javaslatot.
Simon Zoltán képviselő: Közterületen hozhat a testület ilyen döntést?
Hollósi László polgármester: Akkor büntetni is kell.
Csóka György jegyző: Helyi szabálysértés max 30.000 Ft.
Nagy Zsolt képviselő: Írjuk le pontosan a javaslatot és terjesszük elő. Zoli segítek megírni.
Lendvai Gyula képviselő: Olyan rendeletet fogunk hozni, amelynek a betartását nem tudjuk ellenőrizni. A focimeccsen szerintem nem lehet betiltani a dohányzást. Van erre törvény, amit be kell tartani. Kocsmákban sem tudnák betiltani a dohányzást.
Simon Zoltán képviselő: Nem értem ide 5 órára. Sokadszor kérem, hogy 6 órakor kezdődjön a testületi ülés. Nem tudtam szavazni a költségvetésnél, de nem fogadtam volna el, erkölcsi jelentése van ennek. Hiányolom az operatív pénzügyi gondolkodást, amit meg kéne tennünk. Meg kellene keresni a lehetséges forrásokat, amiből fenntartani és fejleszteni tudnánk magunkat. Felül kellene vizsgálni a hivatal létszámát stb. A súlyadót összeszedjük ezen útviszonyok között az út használatért, holott az utak járhatatlanok, tönkreteszik az autókat. Javaslom, hogy képviselőtársaim vegyék fontolóra azt, hogy az idén gazdálkodjuk ki, hogy ne kelljen fizetni a súlyadót. Ez egy változat. A másik változat, az hogy Az összeszedett súlyadót különítsük el útjavításra, ne fordítsuk a működésre. Azt a gondolkodást, amit a képviselőtársaim folytatnak a munkájuk során mint vállalkozók, ötleteket keresnek a profit termeléshez, talpon maradáshoz, ezt a gazdálkodást erősen csinálnunk kéne. Le kéne ülni, összejönni és beszélgetni, valamerre elindulni a gazdálkodás terén.
Effektív dolgokkal kellene foglalkozni, ami a gazdálkodás.
Hollósi László polgármester: Egyetértek veled. Az utak állapotáról beszéltünk, a kommunális adót az utak helyreállítására fogjuk fordítani.
Simon Zoltán képviselő: Csatornázásnál majd reklamáljuk amit lehet, ezzel párhuzamos vonal a mi általunk létrehozott lehetőség. Bizonyos helyeken csökkenteni kéne a kiadásokat. Nem engedhetjük meg, hogy lefele csússzunk, hanem igenis fejlődést kellene felmutatni. A pályázatoknál szép törekvés a művelődési ház átépítése, de a prioritásokat fel kell állítani. Ameddig poros utcák vannak, addig nem akarok sok-sok milliót rákölteni a művelődési házra. Soponya kinézetét elsősorban a rossza utak mutatják. Pormentesíteni, parkosítani kellene.
Nem tudunk felmutatni 20 m2 térkövet a központban, ezeken kell dolgoznunk, ezt nem szabad megtenni.
Szolga Péter képviselő: Utólag nem tudod elfogadni a költségvetést. Egy kérdésem lenne. Láttad mennyi tartalék van a költségvetésben?
Simon Zoltán képviselő: Látom a számokat, de látom hogy nem lehet jó a költségvetés ekkora hivatali létszámnál.
Ebből a költségvetésből nem tudunk útjavítást csinálni. El kell külön dönteni, mert különben nem lesz útjavítás.
Dr. Ulcz Gyula képviselő: Eldöntöttük az útjavítást és a térkövezést. Nem voltál itt, ezért nem tudod.
Simon Zoltán képviselő: Mennyi pénzből és milyen hosszan javítunk utat?
Lendvai Gyula képviselő: A költségvetésnél megvárjuk a csatorna befejezést és megcsinálják az utakat. Ha marad még rossz utca, erre van a pénz elkülönítve. A művelődési házra most van pályázati lehetőség.
Simon Zoltán képviselő: Mekkora önrész kell a pályázathoz?
Szolga Péter képviselő: 8 millió Ft.
Simon Zoltán képviselő: Megint az lesz, hogy utak még mindig nem lesznek, de már elkülönítjük a 8 milliót a művelődési háza.
Dr. Ulcz Gyula képviselő: Megvalósul a felújítás, a felszabadult épületet el lehet adni. A polgármesteri hivatal a falu legnagyobb szégyene.
Simon Zoltán képviselő: Ezek a gondolatok tervben vannak, mert ahogy elmondtátok, ezek alakulhatnak jól és rosszul is. Van ígéret az útjavításra?
Dr. Ulcz Gyula képviselő: Ha idén meg lesz a csatorna, annak is nagyon örülni fogok.
Varga Zoltán képviselő: Takarékoskodni kell az önkormányzatnak, mert nagyon nehéz lesz. A Csilla említette, hogy venni kellene egy betonkeverőt, mert az idén is lesznek építési munkák. A mai napig nem kaptam választ, hogy mennyibe került a keverő?
Hollósi László polgármester: 25.000 Ft-ot fizettünk 10 nap használatért.
Varga Zoltán képviselő: Hogyan fizették ki?
Hollósi László polgármester: Átmeneti segélyként.
Varga Zoltán képviselő: Más összeget tudtam. Kicsit tettünk volna hozzá és vehettünk volna egy új gépet.
Völgyi János képviselő: Ne vegyünk keverőt, a munkát bízzuk szakemberre.
Dr. Ulcz Gyula képviselő: Szerintem se vegyünk betonkeverőt, mert el fogják lopni.
Hollósi László polgármester: Simon Zoltán képviselő úr javaslata szerint 18.00 órakor kezdődjön a testületi ülés az eddigi 17 óra helyett. Aki ezzel egyetért kérem kézfeltartással jelezze.
A képviselő-testület tagjai 6 igen szavazattal 4 tartózkodás mellett az alábbi rendeletet alkották:
Soponya Nagyközség Képviselő-testületének
3/2009./II.11./ számú
r e n d e l e t e
Az önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról
Szóló 21/2002./XII.11./ számú rendelet módosításáról
A rendelet a jegyzőkönyv 7. számú mellékletét képezi.
Hollósi László polgármester: Akkor zárt ülést rendelek el.
Simon Zoltán képviselő: Az előző dolgokhoz az a kérésem illetve a javaslatom, hogy kellene egy éves program, hogy mit akarunk ebben az évben, 5-10 dolgot felsorolni, ami alapján tudunk dolgozni. A pénzügyi bizottság elnöke és polgármester fontolja meg és jelezzék a testületnek a javaslatokat.
Varga Zoltán képviselő: Arról volt szó, hogy lesznek telkek is kimérve.
Szolga Péter képviselő: Megszavaztuk, hogy 6 órakor kezdünk, de az ne járjon azzal, hogy éjfélig itt leszünk. A Zoli késett egy kicsit ezért újra tárgyaltuk szinte a költségvetést. A polgármester úr zárt ülést rendelt el. Megint olyan dolgokat hozol fel, aminek semmi köze a napirendhez.
Varga Zoltán képviselő: Megint letámadtál.
Simon Zoltán képviselő: Arra kérem a pénzügyi bizottság elnökét és a polgármester urat, hogy a kérésemet fontolják át és jelezzék, minek kellene az éves terven szerepelni. Azt gondolom ezzel mindannyian egyetértünk.
A képviselő-testület zárt ülésen folytatta a munkáját.
k.m.f.
Hollósi László Csóka György
polgármester jegyző
Jegyzőkönyv hitelesítők:
Lendvai Gyula Varga Zoltán
képviselő képviselő
|